۸ مورد بهترین سرنگ پرکاربرد در مراکز درمانی

بهترین سرنگ

یکی از تجهیزات پزشکی پرکاربرد در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، سرنگ محسوب می‌شود. ازجمله روش‌های متداول تزریق دارو، استفاده از سرنگ است. در دهه‌های گذشته سرنگ معمولاً از جنس فلز یا شیشه بوده؛ اما امروزه این وسیله یکبار مصرف و از جنس پلاستیک است. در ادامه قصد داریم شما را با 8 مورد از بهترین سرنگ‌های پرکاربرد در مراکز درمانی آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

1. سرنگ 20 سی سی لوئراک آوا

این سرنگ دارای گنجایش 20 سی سی بوده و یکی از بهترین سرنگ‌های مناسب جهت تزریق و خون‌گیری به‌شمار می‌رود. بدنه این سرنگ از پلی پروپیلن پزشکی تولید شده و دارای پوشش سیلیکونی به‌منظور کاهش سوزش و درد تزریق است. یکی از مزایا سرنگ 20 سی سی لوئراک آوا را می‌توان برل شفاف به‌همراه درجه‌های واضح دانست.

2. سرنگ انسولین لوئرلاک حلما

بیماران دیابتی نیاز به تزریق روزانه انسولین دارند؛ به‌همین دلیل وجود سرنگ انسولین لوئرلاک حلما در خانه و مراکز درمانی کاملاً ضروری است. این سرنگ کاملا بی‌خطر بوده و می‌توان با اطمینان خاطر از آن استفاده نمود. سرنگ انسولین لوئرلاک حلما برای بیماران دیابتی که پوست ضخیم‌تری دارند، گزینه بسیار مناسبی است. اگر سر سوزن دچار آسیب‌دیدگی یا ساییدگی شد، این محصول قابلیت جایگزین کردن را دارد. توجه داشته باشید که از سرنگ انسولین لوئرلاک حلما می‌توان در حوزه پوست، مو و زیبایی نیز استفاده نمود. به‌دلیل اینکه سرسوزن بصورت پیچی به سرنگ لوئرلاک حلما متصل می‌شود، احتمال نشتی سر سرنگ تقریباً صفر است.

3. سرنگ انسولین سر جدا حلما

با در نظر گرفتن احتمال آلودگی سر سوزن، استفاده از سرنگ‌های انسولین سر جدا حلما توصیه می‌شود. سر سوزن سرنگ انسولین حلما کاملاً ضدزنگ و ضدحساسیت است. جدا بودن سوزن و ظریف بودن آن باعث شده تا کارایی‌های وسیعی علاوه‌بر تزریق انسولین داشته باشد. معمولاً از سرنگ‌های انسولین سر جدا حلما در آزمایشگاه نیز استفاده می‌شود.

4. سرنگ انسولین یکپارچه‌ای حلما

نوعی از سرنگ انسولین که سر سوزن آن متصل به سرنگ بوده و بطور ویژه برای بیماران دیابتی استفاده می‌شود، سرنگ انسولین یکپارچه است. این محصول به‌صورت بسته 10 عددی به مشتریان عرضه می‌گردد. به‌منظور تزریق بدون درد و راحت انسولین، سر سوزن این سرنگ بسیار نازک و کوتاه ساخته‌ شده است. توجه داشته باشید که سرنگ انسولین یکپارچه حلما یک‌بار مصرف بوده و هربار پس‌ از استفاده، باید آن را دور بیندازید. این سرنگ از بهترین مواد اولیه طبی ساخته‌ شده و دارای درپوش نگه‌دارنده است.

5. سرنگ 50 سی‌ سی لوئرلاک

به‌طورکلی از هر نوع و حجم سرنگ به‌منظور کاربرد مشخصی استفاده می‌شود. سرنگ 50 سی‌ سی لوئرلاک دارای حجم بالایی بوده و معمولاً برای تزریق وریدی کاربرد دارد؛ درنتیجه باید نسبت‌ به تزریق عضلانی با این سرنگ جدا خودداری شود. سرنگ 50 سی‌ سی لوئرلاک با استفاده از ویژگی قفل شدن، از نشت دارو جلوگیری می‌کند. همچنین به پزشکان و پرستاران این اطمینان را می‌دهد تا بدون نگرانی از بابت جدا شدن نیدل از سرنگ، تزریق وریدی را به‌طور کامل انجام دهند. سرنگ 50 سی‌ سی لوئرلاک دارای استانداردهای بین‌المللی و تاییدیه جهانی است و حساسیتی حین تزریق برای بیمار ایجاد نخواهد کرد. این سرنگ با استفاده از روکش سیلیکونی هنگام تزریق باعث کاهش درد و سوزش می‌شود.

6. سرنگ شیشه ای BD کره ای

سرنگ شیشه‌ای BD کره‌ای یکی از باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین سرنگ‌های موجود در بازار بوده که مخصوص تزریق ژل در ناحیه لب، بوتاکس و انسولین است. این سرنگ از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار بوده و با بهترین متریال ساخته‌ می‌شود. استفاده از سرنگ شیشه ای BD کره‌ای به سادگی انجام می‌گیرد؛ چراکه از نوع سرنگ سرپیچی است و امکان جداسازی آن‌ها از یکدیگر وجود نخواهد داشت. یکی از مزایا سرنگ شیشه‌ای BD کره‌ای، جدا نشدن سر سوزن از سرنگ در حین انجام تزریق و عدم نشت دارو از سرنگ است.

۲۵,۰۰۰ تومان

7. سرنگ 10 سی سی لوئرلاک آوا

سرنگ 10 سی‌سی لوئرلاک آوا براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی طراحی و ساخته‌ شده است. از جمله مزایای سرنگ 10 سی‌سی لوئرلاک آوا می‌توان به جدا نشدن سر سوزن و سرنگ هنگام تزریق و عدم نشت دارو اشاره کرد. درصد پرش سرسوزن از روی سرنگ هنگام تزریق تقریبا صفر بوده و تعویض سر سوزن در زمان نیاز به‌ راحتی انجام می‌گیرد.

8. سرنگ 3 سی سی لوئرلاک آوا

سرنگ 3 سی سی لوئرلاک آوا بدلیل امکان قفل شدن نیدل به بدنه، احتمال جدا شدن و نشتی مواد داخل سرنگ را کاهش می‌دهد. پوشش سیلیکونی نیدل این سرنگ، باعث شده تا فرد هنگام تزریق درد و سوزش کمتری داشته باشد. برل شفاف با درجه‌های کاملاً مشخص دقت تزریق را افزایش داده و برای تزریق‌های با زاویه 10 تا 15 درجه بسیار مناسب است.

سخن پایانی

هریک از سرنگ‌های معرفی‌شده در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بسیار پرکاربرد و ضروری هستند. البته توجه داشته باشید که برخی از این سرنگ‌ها صرفاً مناسب تزریق انسولین، بوتاکس و ژل بوده و برای مواردی همچون تزریق وریدی، نیاز به سرنگ‌های مخصوص خواهد بود. امیدواریم با مطالعه این مطلب با بهترین سرنگ‌های کاربردی آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *